Srpen 2008

konec 2.bleskowky

15. srpna 2008 v 21:17 | Vevík |  Bleskowky
tady jsou diplomy :) doufám, že se budou líbit :)

2. bleskowka

6. srpna 2008 v 23:37 | Vevík |  Bleskowky
Je tu druhá bleskowka a bude trvat do 15.srpna, takže pospíchejte s odpovědmi :)
otázky:
1. Jaký je tvůj nejoblíbenější seriál?
2. Jaký film je podle tebe nej?
3. Jakou barvu upřednosňuješ?
4. Jaké zvířátko máš nejraději?
5. Líbí se ti romantické citáty, obrázky či něco jiného o lásce, bolesti, či zlomeném srdci?
6. Jaká je tvoje přezdívka?
7. Napiš také kontakt, na který ti pošlu diplom.

pár druhů líbání s obrázky

6. srpna 2008 v 23:26 | Vevík |  Líbání
Líbání alla mlsné jazýčky :)
Jednoduše kluk a holka lízají zmrzlinu, lízátko, či nějaké sladké ovoce, jako třeba na obrázku dva lízají jahodu. Je to velmi vzrušující, když se sem tam dotýkáte jazyky. Taky můžete uspořádat soutěž, kdo jí dřív sní. Až se jedne k druhému prokoušte, může dojít k samotnému líbání s jazykem, či bez.
Lehké objímání rtů
Je to jednoduché. Vezmi si jeho/její horní nebo dolní ret mezi ty své rty a jemně je kousek či jen jemně svírej rty. On/a si vezme taky tvůj ret. Jestliže ty máš jeho/její dolní, on/a si vezme horní a naopak. Oba je jemně svíráte rty či zuby, nebo je jemně hladíte jazykem jako na obrázku.
Polibky na tělo
Velmi populární mezi páry jsou také polibky na tělo toho druhého. Líbání ušních lalůčků, krku či holčičích prsou je velmi zajímavé a vzrušující. Můžeš dávat na jeho/její tělo lehké pusy, jemně sát jeho/její kůži, nebo třeba u ušních lalůčků jemně kousat. Pozor ale na stisk, určitě bys nerad/a aby tvůj/tvoje kluka/holka měl/a obtisklý tvůj chrup na uších :)

líbání podle znamení

6. srpna 2008 v 23:11 | Vevík |  Líbání
Beran:
Vaše polibky jsou rychlé a prudce přizpůsobivé, plné potěšení, které však brzy vyprchá.

Býk:
Vaše polibky váhají; jsou opatrné, upřímné, dokážou však pokračovat vytrvale dál a dál..

Blíženci:
Vaše polibky bývají často přerušovány křečovitým chechotem, usměvy a směšnými poznámkami.

Rak:
Vaše polibky jsou teplé a něžné a nikdo se jich nebude chtít zbavit.

Lev:
Vaše polibky jsou divoké a vášnivé, kousavé a dravé. Očekáváte potlesk za váš výkon.

Panna:
Vaše polibky jsou tak jemné a čisté, že si jich vaše drahá polovička všimne až když s líbáním skončíte.

Váhy:
Příliš se obáváte o svůj dech, než aby jste se odvážili opravdu líbat.

Štír:
Přeskakujete polibky a jdete přímo k věci .. ať už tím je myšleno cokoli.

Střelec:
Vaše polibky jsou překvapivé, políbené oběti nechávají toužit a čekat více.

Kozoroh:
Vaše polibky jsou intenzivní a ušlechtilé okamžiky kontrastu napětí vašeho dne.

Vodnář:
Vaše polibky jsou mokré a špinavé, stále se snažíte otevírat při líbaní oči.

Ryby:
Vaše polibky jsou romantické, zamilované a věčné.

pár užitečných rad a zajímavostí

6. srpna 2008 v 23:10 | Vevík
Kde je nejlepší místo na líbání?
Jasně, všude se pořád tvrdí, že si máš na líbání najít to správné romantické místo, abyste byli s tvým miláčkem naprosto nerušeni. Jenže to bohužel není dost dobře možné a nakonec, když se kolem sebe rozhlédneš, zjistíš, že zamilovaní se zkrátka líbají téměř všude. Pokud se ale ještě pořád s tvým idolem nacházíš ve fázi balení, měli byste si svůj první polibek skutečně vychutnat.
Co s nosem, brýlemi a rukama?
Máš strach, že se při líbání určitě musíte srazit nosy? Pootoč svůj obličej pomalu a lehce šikmo k jeho. Tak se vaše nosy určitě nesrazí. Pokud jeden z vás nosí brýle, je lepší si je před polibkem odložit, ale při líbání moc nepřekáží. Nevíš, co s rukama? Jednoduše je polož okolo jeho krku nebo kolem jeho pasu. Klukům se taky velice líbí, když jim holka jemně projíždí prstama mezi vlasama. Pro umocnění nádherného pocitu z líbání ho můžeš zezadu hladit na krku nebo na zádech anebo ho hladit ve vlasech. Vždycky je lepší, když svoje ruce taky zapojíš a nenecháš je volně viset.
Jak ho mám políbit?
Než se vaše rty setkají, lehce pootevři rty a zavři oči. Při zavřených očích si jeho polibek vychutnáš mohem víc. Buď něžná. Malá rada: přehnané sání, mlaskavé zvuky, cucfleky, bolestivé kousání nebo tvůj jazyk hluboko ponořený v jeho ústech, či mnoho slin, mohou vše zkazit. Nezapomeň dýchat. Nejlepší je když budeš dýchat nosem, potom nemusíte polibek přerušovat.
Kde všude se může líbat?
Líbat se dá prakticky všude. Ale nemysli si, i jednoduchá pusa na ústa může být super vzrušující. Nervové konce ve rtech a jazyku totiž posílají vzrušení přes centrální nervový systém přímo do pohlavních orgánů. Hodně vzrušující místo je pro většinu kluků a holek bod mezi ušními lalůčky a krkem. Oblíbené jsou i polibky na prsních bradavkách a v okolí pupíku, na vnitřních stranách stehen a v celé oblasti pohlavních orgánů.
Malá statistika:
Prví polibek prožívá 88% všech holek ve věku mezi 11-13 rokem, 84% kluků mezi 12-14 rokem. Ale jen 6% holek a 9% kluků mezi 14-17 lety zažijí při prvním polibku hned polibek jazykem. 92% všech holek při líbání zavírá oči- ale u kluků je to bohužel jen 52%

druhy polibků

6. srpna 2008 v 23:06 | Vevík |  Líbání

Líbání Lehoučkými dotyky

Tento druh polibku má za úkol vydráždit partnera či partnerku a u některých osob může vyvolat příjemné mrazení. Takže jak na něj? Co nejjemněji se dotkněte partnerových úst a poté po nich přejíždějte tak něžně, jako byste jeho rty hladili peříčkem. Přitom naklánějte hlavu ze strany na stranu. Můžete po chvíli místo rtů použít špičku jazyka a poté jeho navlhčené rty jemně pofoukat. Uvidíte, že to vašeho partnera či partnerku nenechá chladné. Přidejte do práce i ruce, zlehoučka po rtech přejíždějte prstem, pokud bude reagovat pozitivně, můžete spodní ret lehce uchopit mezi prsty, přitáhnout ho ke svým ústům a vložit do úst. Můžete přitom partnera i lehce štípnout, tento možná trošku agresivní polibek vzruší zejména muže.

Dýchání z úst do úst

Spojte se s partnerem tak, aby se vaše rty dotýkaly po celém obvodu polibku, a poté začněte pomalu vysávat vzduch z partnerových plic. K tomuto polibku je nutná vzájemná spolupráce, takže musíte vysvětlit, jaké máte úmysly. V určitém okamžiku si vyměňte pozice a nechte naopak partnera, aby vysál vzduch z vašich plic. Toto líbání vyžaduje velké soustředění a synchronizaci, ale pokud se povede, bude patřit k těm nejerotičtějším praktikám.

Líbání rty i zoubky

Něžně se dotkněte partnera pod ouškem a pomalu mu sjíždějte po krku a jemně stiskněte zuby jeho kůži. Možná se vám toto líbání zdá lehce agresivní, ale pokud budete dost jemní, určitě u partnera zvýšíte hladinu endorfinu v těle. Když vás vaše přítelkyně takto líbá, znamená to, že se vás nehodlá vzdát.

Francouzké polibky

Vklouzněte jazykem mezi partnerovy rty. Dotkněte se jeho jazyku a pohybujte s ním dovnitř a ven. Tento druh polibku je neskutečně vzrušující a hra jazyků je prostě neuvěřitelně sexy. Jazykem se můžete dotýkat vnitřní strany tváří nebo horního patra. Také můžete jemně hladit zoubky. Je zvláštní, že při tomto druhu líbání jsou muži rádi, když partnerka dobývá svým jazykem jejich ústa. Naproti tomu pro některé ženy by mohla být přílišná agresivita vašich "útoků" nepříjemná.

Objímání se rty

Tento polibek je asi nejznámější z filmového plátna a je také o trošku nevinnější než ten francouský. Takto se člověk vydrží líbat mnohem déle. Jak se to dělá? Jednoduše svými rty sevřete spodní ret, nechte partnera/ku sevřít váš horní ret nebo opačně. Pohybujte pomalu rty a něžně je vtahujte dovnitř. Vždy po chvíli si měňte pozice. Tyto polibky jsou jedny z opravdu nejkrásnějších, neboť se při líbání do rtů nahrne větší množství krve a jsou pak daleko citlivější.

Líbání na různé části těla

Hledejte rty a jazykem na těle partnera erotogenní zóny a přijdete na to, že jsou na velmi netradičních místech, domluvte se s partnerem, aby vám naznačil, ve kterých místech je mu váš jazyk nebo rty na těle nejpříjemnější.

Další tipy jak líbat

Rady pro ženy:

Chcete-li, aby se váš partner zlepšil v líbání, pošlete mu po schůzce dopis s hodnocením jeho líbání, hodnoťte něžnost, vůni rtů, ohebnost jazyka, prostě cokoliv. Nezapomeňte navrhnout nějaká vylepšení, popřípadě partnera pozvat na doučování. Citlivý partner vás po takovémto dopise jistě mile překvapí.
Podělte se o hlt lahodného nápoje se svým milovaným, bude nesmírně překvapen vaším originálním nápadem a vaší nečekanou divokostí.

Rady pro muže:

Nikdy nemůžete ženě dopřát kouzlo jejího prvního chtěného polibku..., ale můžete se tomu přiblížit - ve vhodné chvíli líbejte partnerku na krk či na holá záda.
Líbejte ženu od rtů po krku směrem dolů a jděte tak daleko, jak jen jí to bude milé, a ne, abyste se zastavili u pupíku. Vždyť záleží na jejím přání.

Rady pro začátek

6. srpna 2008 v 22:58 | Vevík |  Líbání
Máš kluka/holku a cítíš, že se blíží tvé první líbání? BOjíš se, protože absolutně nevíš, co s čím dělat a jak? Mám pro tebe pár rad na začátek :)
1. Dech
Líbání s někým, komu zapáchá z úst není zrovna nejlepší zážitek. Proto u sebe nos vždycky nějaké mentolové nebo ovocné bonbóny, třeba Tic Tac nebo Mentos či něco od Orbit, nebo žvýkačku či něco podobného, co ti tvůj dech přijemně osvěží :)
2. Rýma
Před líbáním si zkontroluj, jestli ti náhodou nečouhá z nosu rýma :) Mít po líbání upatlaný obličej od rýmy není asi zrovna nejhezčí zážitek :)
3. Rty
Před líbáním si lehce navlhči rty jazykem :) Pro lepší "klouzání" tvých rtů na rtech toho druhého :)
4. Líbání
Jestli máš hodně velký strach, řekni tvému/tvojí klukovi/holce , že jsi se ještě nelíbal/a a pokud on/a už v tom má nějakou, určitě tě rád/a povede :) Věř mi, je to o moc snažší :)
To jsou asi tak všechny základy, které potřebuješ vědět, aby všechno proběhlo dobře... Pokud chceš však vědět nějaké vychytávky, druhy a jiné věci o líbání, stačí pročíst další články v této rubrice :)

dárek pro kluky

5. srpna 2008 v 16:11 | Vevík |  ☺Dary, Dárky, Dárečky☺
Zde je pár tipů na dárky pro kluky :)
... Potisky
Nechat potisknout tričko, krneček, polštářek či nechat udělat puzzle s vaší fotkou? Dnes už žádný problém :)
potisk triček: http://www.t-shock.cz/
... Drogerie
Sprchový gel, deodorant, či nějaká vůně jistě tvého miláčka/kamaráda potěší :)
... Oblečení
Tady se můžeš dobře vyblbnout :) Prostě si ho oblíkni podle sebe :) Stačí vědět velikost :) Nějčastějším oblečením jako dárek jsou trenky či trička:)
... Šperky
Stříbrný řetízek, náramek, či prstýnek jistě nic nezkazí :) Stačí zajít do zlatnictví a jistě ti rádi poradí :) Nebo prstýnky z chirurgické oceli jsou také velice pěkné :) tady máš pár na ukázku :) http://miselinkagirl.blog.cz/0705/prstynky-z-chirurgicky-oceli
... Večeře, kino, či divadlo
Romantická večeře ve dvou při svíčkách, kino s kámošema a kámoškama, nebo trocha kultury? Žádný problém :) Jistě ho tento dárek zaujme a potěší :) Stačí jen trocha inspirace :)
... Keramika
Keramicky hrníček či postavička nic nezkazí, naopak :)
... Adrenalin nebo romantika
Pokud však chceš sáhnout hodně hluboko do peněženky, mám pro tebe unikátní nápady :) na webu http://www.darujsen.cz/adrenalinove-darky/ jsou nejrůznější adrenalinové sporty :) Pokud však toužíš po romantice, mám pro tebe jiné řešení :) Na webu http://www.uzijsito.cz/POBYTY_d21.html si můžeš vybrat :)

dárek pro dívky

5. srpna 2008 v 15:57 | Vevík |  ☺Dary, Dárky, Dárečky☺
Tvoje sestra, přítelkyně, kamarádka, sestřenice, nebo jen obyčejná známá má narozeniny či jmeniny a ty absolutně nevíš, jaký dárek jí pořídit, aby ti s ním nedala košem. Co teď? Čti dál a uvidíš :)
... Potisky
Nechat potisknout tričko, krneček, polštářek či nechat udělat puzzle s vaší fotkou? Dnes už žádný problém :)
potisk triček: http://www.t-shock.cz/
... knížky:
z červené knihovny můžu doporučit jakýkoliv román od Wilsonové Jacqueline např: První láska, slzy, starosti... Lekce lásky aj. Více najdeš na
pokud má však radši nějaké dobrodružné, můžeš také zabrousit k spisovatelce Wilsonové Jacqueline, protože její kniha Přežít, je plná napětí...
nebo snad humor? z humoru si můžeš vybrat z mnoha knížek s vtipy a anekdotami jako třeba knížky Vtipy s kvězdičkou, Vtipy, frky a fóry nejen z internetu, Blondýnky - Nejlepší vtipy, anekdoty a hádanky a spousta dalších :)
... drogerie:
pokud si však nejsi jist, jestli by knížka byla to pravé pro tu tvoji dívku, můžeš třeba zabrousit do drogerie :) I tam je spousta inspirace a tipů na dárek :) Stačí koupit třeba sprchový gel a šampón ne vůni, která se ti líbí a ve stejné značce a zabalit. Jak snadné, že? :) Nebo když si troufneš, můžeš jí klidně i koupit sprej, kuličku či tuhý deodorant na podpaží, který ti bude vonět :) Uvidíš, že i za snahu ti bude vděčná :)
... keramika:
radost jí jistě uděláš taky nějakou keramickou postavičkou :) Jako jsou třeba všude známí sloni pro štěstí :) Překrásné jsou ale i porcelánové panenky a jsou překrásným dárkem :) Jistě nepohrdne i nějakou srandovní posavičkou, jako jsou třeba tyhle :)
... Přívěsky na klíče, mobil či iPod
Přívěsky jsou také vhodným dárkem. Určitě se jí bude líbit gumová postavička s jejím jménem či jiným zábavným nápisem, jako je třeba: Malý ďáblík, či zlobidlo :) Obrázek “http://www.fotorada.cz/IMG/albi-zipacek.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Pokud se ti však gumová postavička moc nezdá, můžeš si vybrat jiný přívěsek. V papírnictví jich je kvanta :)
... Adrenalin nebo romantika
Pokud však chceš sáhnout hodně hluboko do peněženky, mám pro tebe unikátní nápady :) na webu http://www.darujsen.cz/adrenalinove-darky/ jsou nejrůznější adrenalinové sporty :) Pokud však toužíš po romantice, mám pro tebe jiné řešení :) Na webu http://www.uzijsito.cz/POBYTY_d21.html si můžeš vybrat :)
... Dárkové poukazy
Jistě nepohrdne ani poukazem na nějakou relaxační masáž, či cvičení ve fitnes centru :)
... Oblečení
Můžeš také zajít do obchodu a vybrat jí nějaké oblečení. Kluci většinou svým dívkám vybírají spodní prádlo podle jejich vkusu. Pozor ale na velikost :)
... Šperky
Stříbrný řetízek, náramek, či prstýnek jistě nic nezkazí :) Stačí zajít do zlatnictví a jistě ti rádi poradí :) Nebo prstýnky z chirurgické oceli jsou také velice pěkné :) tady máš pár na ukázku :) http://miselinkagirl.blog.cz/0705/prstynky-z-chirurgicky-oceli
... Večeře, kino, či divadlo
Romantická večeře ve dvou při svíčkách, kino s kámošema a kámoškama, nebo trocha kultury? Žádný problém :) Jistě jí tento dárek zaujme a potěší :) Stačí jen trocha inspirace :)
... Večírek
Nebo můžeš svolat všechny její přátele a známe na jedno určité místo, nechat upéct dort a přivést jí tam. Samozřejmě nesmí nic tušit, takže jí třeba řekni, že půjdete do kna, před odchodem jí zavaž oči a řekni, že máš překvapení :) Určitě bude ráda :) Tak doufám, že jsem ti pomohla vyřešit velké dilema :)

menší popis

5. srpna 2008 v 14:33 | Vevík |  Bathory
Hraběnka Alžběta Báthory(hrála-Anna Friel) ... Vrah nebo oběť? Našla jsem na netu recenzi tohoto filmu, tak si důkladně přečtěte, o čem ten film je, protože je fakt bombovej :)
Zbyly tu jen rozvaliny bílých zdí, krkavci mordující vypasené krysy a legenda. Legenda o krvelačné hraběnce Alžbětě Báthoryové, která si chtěla koupáním v krvi mladých panen udržet věčné mládí. Ale lze takové báchorce věřit? Zvlášť když povinností kronikářů je naslouchat vítězům? Pojďte a vyslechněte příběh ženy neobyčejně inteligentní a nebojácné a přitom docela obyčejně lidsky zranitelné tak, jak ho vypráví stařičký mnich Petr (Bolek Polívka), muž, který u toho všeho tehdy byl...
Jen co jedenáctiletou Alžbětu (Anna Frielová) provdali za staršího Ference Nádasdyho (Vincent Regan) a spojili tak dva z nejbohatších uherských rodů, nekonečná válka s Turkem odvála velitele podunajských vojsk daleko od domova. Návštěvy doma byly vždy stejné - krátké, čpící alkoholem a chtíčem, po nichž nezbývalo než rodit děti, ať už živé či mrtvé. Teprve podivná válečná kořist, Michelangelo Merisi (Hans Matheson), malíř chlapeckého vzhledu, jenž si nechává říkat
Caravaggio, vnesl do Alžbětina života lásku v podobě, o níž se zatím odvažovala jen snít. Tomu dosud neznámému citu se oddala se vší nadějí a silou... Jenže přelom 15. a 16. století nepřeje milostným happy endům, zvlášť když se vaše krása, tělo a majetek osudově stanou terčem hned několika zájmů - záhadné nemoci krevní, s níž si, zdá se, umí poradit jen podivná Darvulie (Deana Horváthová), církve katolické, kterou reprezentuje kardinál Forgáč (Tim Preece), moci světské v čele s uherským králem Matyášem II. (Franco Nero), závisti ženské, jež může být díky Alžbětě Czoborové (Monika Hilmerová) obdivná i zkázonosná, či urputnosti tajemně nevyzpytatelné, jež příběhem prochází v podobě Juraje Thurza (Karel Roden). Byl to právě on, kdo zachránil jejímu muži život, on, kdo jí nabízel pomoc před hněvem krále, on, kdo ji chtěl políbit a byl odmítnut, on, kdo rozehrál tu vysokou hru...
Co napsat o projektu, který stál více než 300 milionů korun a 54 měsíců na něm pracovala tisícovka lidí? O filmu, jehož kopii ukradli nenechavci a chtěli na něm prostřednictvím vydírání vydělat? O snímku, který musel ještě dřív, než ho vůbec kdo viděl, spolknout nejednu pochybovačnou či jinak uštěpačnou poznámku? V první řadě to, že byť se jmenuje Bathory, zdaleka nevypráví (jen) o Čachtické paní. Na to by ostatně Jakubiskovi stačilo výrazně méně postav a výrazně kratší metráž. Nejpozději v okamžiku, kdy do příběhu vstoupí dva podivuhodní mniši, jejichž podobnost s Annaudovým Jménem růže zjevně není náhodná, se svými roztodivnými vynálezy, je jasné, že Jakubisko nevypráví o době Alžběty Báthoryové, ale o jakékoliv době (a té současné zřejmě nejvíc). Vypráví o okamžiku, kdy se chess/šachy mění v chase/hon (snímek jsme viděli v anglické verzi), o principech, které jsou hybateli dějin a hubiteli lidí. Lidé často vyšlou jen impulz, který se sečte s impulzy jiných a vykoná dílo zkázy, které původně nikdo v takovém rozsahu a zničující síle neplánoval.
Je obdivuhodné, jakou si Jakubisko dává práci s tím, aby Čachtickou paní vysekal ze všech nařčení, jež proti ní byla kdy vznesena, s jakou invencí ji nutí prožívat všechna dochovaná fakta ve zcela jiných souvislostech. Tvoří konstrukci, jež je natolik očividná a důsledná, až vnucuje otázku, zda stejně vykonstruovaný a nepravděpodobný není i její opak, a sice historie, kterou se dnes učíme ve školách?
Ve třech kapitolách nazvaných Ferenc, Darvulie a Thurzo vystřídá tři filmové žánry. Začíná melodramaticky, pak udělá úkrok k jakémusi psychedelickému skorohororu a ve finále vsadí na politický thriller. Převlékání žánrového kabátku je náročné, nutí diváka na stejný problém nahlížet znovu novýma očima a o to víc přemýšlet. Prakticky zcela tu chybí humor, který zdobí Jakubiskovy divácky nejvděčnější tituly Tisícročnou včelu a Sedím na konári, přičemž s monumentálním rozsahem díla moc nepomáhá ani hudba Jana Jiráska (Čeští lvi za Nejasnou zprávu o konci světa a Kytici). Chybí jí silný motiv (jakým byl třeba pochod Petra Hapky v Tisícročné včele), který by dokázal spojit všechny vyprávěcí linky do jedné, velmi silné emoce a dát jí nadčasovou sílu osudovosti.
Co tu naopak nechybí, je Jakubiskova tradičně velmi vytříbená obrazotvornost - kompozice obrazu, práce s barvami, výprava (5000 kostýmů, z toho 82 pro titulní představitelku, 54 lokací, z toho 20 hradů a zámků)... Peníze jsou na tomto zřejmě nejdražším projektu v historii české kinematografie zkrátka opravdu vidět.
Stejně jako všechny skutky a rozehrané příběhy jsou pro Jakubiska jen tahy na velké šachovnici života, jsou pro něj jezdci, královnami a koňmi také jednotlivé postavy. Anna Frielová (nominace na Zlatý glóbus za seriál Pushing Daisies) je bezpochyby výborná herečka, ale častokrát jako by jí chybělo větší charizma, jímž by plátno ovládla svou pouhou přítomností. Na subtilní herecký výkon, jehož mozaika se spojí až úplně posledním záběrem filmu, sází Karel Roden (Prázdniny pana Beana) jako Alžbětin klíčový protihráč.
Bathory je natolik velký film, že ho stejně jako Tmavomodrý svět či Anglického krále jeho velikost nutně poznamenala. Sympatické ale na něm je, že není ambiciózní jen svým rozpočtem, ale také výpovědí. Není to jednoduchý film, bezpochyby v něm ale lze znovu a znovu nalézat nové motivy, postřehy a výzvy.
jestli váháte, zda jít nebo nejít na tento film do kina, tak určitě jděte! Film sice trvá kolem 2 a půl hodin, ale opravdu stojí za to do něj investovat peníze za lístek do kina i čas :)
pro víc informací o tomto filmu ----> klik

modelky

1. srpna 2008 v 23:59 | Vevík |  Modeling
tady je odkaz na stránky, kde jsou nejznámnější modelky ze světa seřazené podle abecedy od A do Z :)

odkazy na nejznámější modelingové agentury

1. srpna 2008 v 23:56 | Vevík |  Modeling
držím palečky, ať se někomu z vás podaří to, co já díky své výšce dělat nemohu... :)

nejčastější otázky

1. srpna 2008 v 23:51 | Vevík |  Modeling
Jaké první kroky mám udělat?
Ideální je vyzkoušet si svoji konkurenceschopnost na různých soutěžích. Zde si ověříte v přímé konkurenci ostatních své možnosti. Nutností je mít alespoň nějaké fotografie, nemusí být profesionální. Bez nich však nemá cenu agenturu navštěvovat. Pokud žádné nemáte, kupte si film a společně s rodiči či přítelem sami nafotografujte sérii fototestů. Potřebujeme vidět Vaši tvář, tedy portrét, postavu v plavkách, ve sportovním a ve společenském oblečení. Některé fotografie udělejte nalíčená a některé naprosto přírodní. Výrazy - vážná a úsměv. Nesnažte se při fotografování tvářit umělecky a ani se tak nepokoušejte fotit. Agentura potřebuje pokud možno co nejpřirozenější fotografie. Tyto fotografie vložte do obálky, přiložte zpětnou obálku se známkou a pošlete do agentury. Pokud Vás agentura nepřijme, nezoufejte a zkoušejte to i u jiné agentury. Každá agentura má svůj specifický pohled na výběr modelky či modelu. Žádná protekce, osobní jednání, známosti, školy pro modelky a kurzy Vám nepomůžou. O Vašem úspěchu nerozhoduje jen agentura, ale především trh a klienti agentury. I když uděláte cokoliv, abyste se dostala do databáze modelů agentury, pokud nejste správný typ, žádný klient Vás nebude chtít pro svoji zakázku.
Jaké jsou náklady na zahájení činnosti v modelingu?
Je potřeba si uvědomit, že Vaše snaha být modelkou nebo modelem není ničím jiným než Vaším podnikáním. Každý podnikatel, tedy i Vy, musí do svého podnikání v začátku investovat. A jako každý podnikatel můžete prodělat nebo vydělat. Vaše další cesta je tedy možná jen tehdy, připravíte li si pro svoji práci Vaše prezentační materiály. Usoudí li agentura, že je schopna s Vámi pracovat, je zcela určitě nutné nyní přistoupit k přípravě Vašich profesionálních materiálů. Těmi jsou první fototesty u renomovaného fotografa a tisk setkaret, bez kterých se neobejdete. Setkarty slouží k rozdávání klientům, kteří si podle setkarty pamatují Vaši tvář z castingů. Fototesty jsou fotografie formátu A4, které si vkládáte do svého booku, knihy fotografíí. Book je to nejcennější, co modelka má. Ukládá si do něj své fotografie a kopie materiálů z komerčních zakázek. Podle booku klient pozná, co již máte za sebou. V booku mějte vždy několik laserových kopií svých fotografií navíc, protože se na každém castingu může stát, že si klient bude potřebovat nějakou fotografii vzít. Neustále si tedy svůj book udržujte v pohotovosti. Není smylem, abyste v booku měla třeba dvacet fotografií od jednoho fotografa. Pokud si postupně book doplňujete tím, že si necháváte zhotovit nové testy, stačí vždy cca 3 - 5 fotografí od jednoho fotografa. Základem booku je Váš portrét, postava a několik stylizovaných fotografií. Je dobré tam mít fotografii v plavkách nebo vhodném spodním prádle a samozřejmě kopie Vašich komerčních prací. Z těchto fotografií si pak zhotovujete setkarty.Náklady na fototest se pohybují u kvalitních fotografů kolem cca 5 - 10. 000 Kč. Dražší testy / pokud se samozřejmě nejedná o světově proslulého fotografa / nabo naopak podezřele levné fototesty by Vás měly vést k obezřetnosti. Cena za tisk setkaret se pak pohybuje od cca 2.500 do 8.000 Kč, záleží na počtu, barevnosti a formátu. Při návštěvě agentury Vám tedy s největší pravděpodobností bude agenturou nabídnut fotograf spolupracující s agenturou a cenová nabídka na výrobu setkaret. Pečlivě však zvažte, u které agentury se rozhodnete investovat. Vyžádejte si ukázky práce fotografa a porovnejte je s fotografiemi, které znáte například z prestižních módních časopisů.
Co pro Vás dělá agentura?
V agentuře pracují agenti, kteří mají za úkol Vás představovat klientům a fotografům. Sjednávají podmínky Vaší práce a honorář. Vaše prezentace probíhá formou rozesílání Vašich fotografií poštou, vybraných typů přes internet a prostřednictvím agenturního booku na schůzkách agentury s klienty. Agentura do Vás investuje svůj čas a peníze. Očekává tedy od Vás, že si tuto skutečnost uvědomujete a budete maximálně spolupracovat. Modeling je společný byznys dvou partnerů - agentury a modelu a odtud vyplývá řada povinností pro obě strany. Po dobu agenturního období Vás bude agentura představovat klientům. Pokud pro Vás agentura nezajistí zhruba po třech měsících zakázku, znamená to, že nejste typ, který se může uplatnit u jejích klientů nebo jste si vybrala špatnou agenturu.
Jak se proplácejí honoráře?
Jak jsme již řekli, jedná se o společný byznys. Agentura nemůže pracovat zadarmo! Bez agentury byste se nikdy nestala modelkou. Díky agentuře se objevujete na přehlídkách, na kterých si Vás třeba všimne někdo jiný, získáváte další kontakty. Velmi často se stává, že Vás na akcích agentury osloví zástupce jiné agentury, firmy nebo fotograf a nabídne Vám práci bez agentury. Vy si řeknete : " No a proč ne. Toto mi agentura nezařídila, tak to udělám tajně bez vědomí agentury a nechám si víc peněz ". To je veliký omyl. Kdybyste nebyla na té módní přehlídce a seděla doma, tak si Vás nikdo nevšimne a žádnou takovou další zakázku byste nedostala. Pokud tedy takovou akci nenahlásíte agentuře a zatajíte jí akci, podvedla jste agenturu - svého partnera. Agentura v případě zisku konkrétní zakázky účtuje provizi, což je její hrubý zisk. Tato provize je obvykle 20%. Například pracujete na zakázce, u které máte hrubý honorář 1.000 Kč. Agentura účtuje provizi klientovi ve výši 20% a někdy i Vám. U příkladu 1.000 Kč tedy klient zaplatí za Vaši práci 1. 200 Kč. Záleží na agentuře, zdali účtuje provizi i Vám 20% . Váš honorář tedy činí 800 - 1.000 Kč. Provize agentury slouží na režijní výdaje, telefony a další náklady agentury, nutné k tomu, aby Vás agentura mohla reprezentovat, telefonovat Vám domů a pod. Pro Vaši informaci, jen telefonní poplatky za neustále telefonování modelkám u solidní agentury činí kolem 25 tisíc měsíčně. Z honoráře Vám mohou být dále odečteny jiné náklady, jako poštovné, náklady na kopie Vašich fotografíí, ubytování. Můžete však dostat i mimořádné odměny nebo naopak Vám mohou být strženy pokuty za neprofesionální chování, pozdní příchod nebo ušlý zisk, pokud si sjednáte zakázku u klienta agentury bez jejího vědomí. Peníze se většinou vyplácejí po úhradě klientem na účet agentury a jsou Vám vyplaceny na základě Vašeho živnostenského listu nebo registrace nebo smlouvy o provedení uměleckého výkonu. Pokud nevlastníte živnostenský list, může Vás agentura zaměstnat jen na základě dohody o provedení práce, zde však Váš honorář po odečtení provize musí agentura zdanit sazbou dle platných daňových tabulek.
Musím absolvovat školu modelek, pokud se chci stát modelkou?
NE! Stačí, když uděláte to, co jsme Vám již napsali. Neutrácejte zbytečně, pokud si nejste jista, že se Vám investice vrátí. Kurzy Vám sice mohou dát nějaké základy, ale záleží jaká agentura je pořádá. Předtím, než se rozhodnete absolvovat kurz, si ověřte, zdali máte nějaké šance v modelingu.
Doporučujeme v první fázi navštívit agentury, které AAM doporučuje ke spolupráci nebo se přihlaste do několika soutěží miss nebo modelingových akcí, zaměřených na vyhledávání nových tváří. Pokud se umístíte, teprve pak je možné, že byste uspěla i v modelingu. Pokud se přece jen rozhodnete absolvovat kurz, pak se obraťte na agentury z doporučeného seznamu AAM. V každém případě do kurzu vstupujte s vědomím, že se jen dozvíte například jak se připravit, líčit, získáte min. základy chůze, ale nic z toho Vám nikdy nezaručí, že budete modelkou. Nechceme zde vypisovat seznam pořadatelů kurzů, které Vám nedoporučujeme, černou listinu. Spíše Vám radíme, obratťe se na doporučené agentury. Pokud jste dostali nabídku od agentury, která není na našem doporučeném seznamu, pak Vám doporučujeme obezřetnost. Někteří pořadatelé kurzů například uvádějí, že po absolvování kurzu získáte osvědčení, které je platné a uznávané všemi agenturami. Je to naprostá lež a pokud Vám toto agentura sdělí, ihned odejděte. Pokud Vám lže, je více než jisté, že od agentury nemůžete očekávat nic dobrého. Žádné kurzy ani osvědčení nejsou žádnými profesionálními agenturami akceptovány. Jediným měřítkem jsou Vaše skutečné schopnosti, Váš typ a vzhled a zdali splňujete požadavky na míry a pod.
Jak začít?
Doporučujeme Vám obrátit se na dle místa Vašeho bydliště na některou z agentur AAM nebo přímo na zastoupení AAM v daném regionu. Zde máte jistotu, že se dovoláte nápravy situace, pokud byste měla pocit, že něco není v pořádku. Od agentur v menších městech sice nemůžete očekávat okamžitý start na modelingový OLYMP, ale tyto agentury Vám dají první základy. Pokud budete splňovat náročné požadavky na špičkový modeling, agentury Vás samy nabídnou do větších měst, popřípadě do zahraničí. Pražské agentury mají samozřejmě výhodu svého sídla v centru modelingu . Denně modelky navštěvují desítky castingů. Je však třeba počítat s tím, že pokud skutečně chcete v Praze něčeho dosáhnout, strávíte většinu času v autobusu nebo ve vlaku na trase Praha - Vaše bydliště. Modelingové agentury se zabývají různou činností. V menších městech se většinou jedná o lokální přehlídky, sezónní módní show a práci hostesek na společenských akcích nebo v rámci sales promotion v obchodních domech / představování výrobků /. Dále pak tyto agentury vyhledávají tváře pro agentury větší nebo zahraniční / tzv. scouting /. Ve větších městech jsou různé typy agentur . Některé jsou zastoupením zahraničních agentur, a ty se zabývají vyhledáváním dívek pro okamžitý odjezd do zahraničí. Jiné jsou " přehlídkové ". Mají hodně módních přehlídek pro tuzemské oděvní firmy. V Praze většina agentur posílá modelky na castingy, ať už na televizní reklamy, fotografování do časopisů, na billboardy a katalogy nebo módní přehlídky. Zatímco v menších městech tedy modelka získává přímou zakázku, ve větších městech musí uspět ve větší konkurenci na castingu. V malých městech je tedy práce o něco pohodlnější, ale příjmy se pohybují cca kolem 10 - 50. 000 Kč ročně. Ve velkém městě v dobré agentuře a pokud jste dobrá modelka a je o Vás zájem, můžete vydělat od 100.000 Kč ročně výše. Ujasněte si tedy, v jaké oblasti byste nejvíce chtěla pracovat a podle toho se rozhodněte pro svoji agenturu. Vždy se tedy v agentuře zeptejte, jaká činnost u ní převažuje, zdali přímé zakázky, castingy pro tuzemské zakázky, castingy na přehlídky nebo jde o agenturu, která Vás okamžitě odešle do zahraničí. Zde si však ujasněte, zdali vlastně odcestovat chcete a můžete.
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/2/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

Co je to vlastně modeling?

1. srpna 2008 v 23:49 | Vevík |  Modeling
Co je to vlastně modeling?
Navenek se práce modelu jeví jako zábavná práce, ve skutečnosti je to však těžká a náročná činnost. Nikdy předem nevíte, který klient si Vás vybere, zdali jste právě Vy ten typ. Taková práce obnáší často celodenní cestování, přípravy a nácviky, řadu proher, kdy si Vás firma nevybere, absolvujete bezúspěšně řadu castingů. To vše se Vám však může vrátit ziskem veliké zakázky. Je však skutečně potřeba počítat s faktem, že po Vás bude často požadováno cestování, přítomnost na castinzích, zejména v Praze. Níže uvedený text je psán spíše pro dívky, ale i muži si zde najdou, co je třeba. Pracovat můžete v několika oborech, a to manekýn / ka, fotomodel - fotomodelka, reklamní hosteska na veletrzích, výstavách či různých společenských akcích jako konference, plesy a pod.

požadavky

1. srpna 2008 v 23:46 | Vevík |  Modeling
Jako malá jsme toužila být modelka, jenže jak šel čas, žjišťovala jsem, že na to nemám výšku, takže jsem se svého tajného snu musela vzdát... Dneska jsem si na to nějakým způsobem vzpomněla a tak mě napadlo, dát sem pár článků o modelingu, třeba někomu pomůžou k modelingu :)
Co se od modelů standardně očekává?
Pěkná, štíhlá a vysoká postava, tj. muži většinou nad 183cm, ženy nad 173cm. Často jsou též zmiňovány tzv. ideální míry (např. pro ženské modely 90-60-90, někdy dokonce 89-59-89). Jakákoliv čísla ale nejsou rozhodující - pokud jste opravdu zajímavý model, není až tak důležité, že máte o nějaký ten centimetr míň či víc. Avšak hledat uplatnění v profesionálním modelingu bude zpravidla tím těžší, čím více se model vzdaluje od těchto požadavků.

Modelka by měla být pohledná či jinak zajímavá, naproti tomu mužský model by měl být výrazný a zajímavý typ. Kvalitní vlasy jsou výhodou, pleť v dobrém stavu víceméně nutností.

Další vlastnosti a schopnosti jako třeba herecký talent nebo pohybová či taneční průprava, umět pósovat a chodit po mole, jazykové znalosti nebo schopnost prosadit se a jiné obvykle zmiňované charakteristiky úspěšných modelů a modelek mohou být ku prospěchu, ale nejsou podmínkou pro začátek. Téměř všechno se totiž většinou dá naučit, pokud se vás ujmou skuteční profesionálové a pokud sami máte poctivý profesionální přístup a vytrvalost*.

*POZNÁMKA: Samozřejmě pokud jste např. příliš introvertní s nechutí se fotit nebo se jakkoliv presentovat na veřejnosti, asi pro vás modeling nebude to pravé;)