popis

16. června 2008 v 16:38 | Vevík |  Yorksire Teriér(Jorkšírský teriér)
Hmotnost: tělesná hmotnost je do 7 liber (3,1 kg).
Zbarvení: temně ocelově modré (ne stříbřitě modré), táhnoucí se od vrcholu hlavy ke kořeni ocasu, nikdy s příměsí plavých, bronzově zbarvených nebo tmavých chlupů. Srst na hrudi je sytě, jasně tříslová (tan). Všechny tříslově zbarvené chlupy jsou u kořene sytější než ve střední délce a světlají k vrcholu.
Vzhled: hlava: spíše malá a plochá, ne příliš okrouhlé lebky, ne příliš dlouhá v čenichové partii nos je černý.
Oči: středně velké, tmavé a jiskrné, inteligentního výrazu. Posazené jsou tak, že hledí vpřed, nejsou vystouplé, okraje očních víček jsou tmavé.
Uši: malé, tvaru písmene V, nesené vzpřímeně, nasazené ne příliš po stranách, kryté jsou krátkou srstí, velmi sytého odstínu pálené (tan).
Zuby: v čelistech kolmo nasazené a správně rozmístěné, pravidelného, nůžkového skusu.
Krk: dobře utvářený.
Tělo: kompaktní, s přiměřeně klenutými žebry, silnými bedry. Hřbet je rovný.
Končetiny: hrudní končetiny jsou pevné, dobře kryté sytě zlatavou srstí, která je tmavší u kořenů než na koncích toto zbarvení nezasahuje nad lokty. Pánevní končetiny jsou při pohledu zezadu zcela rovné, hlezna nevybočená ani nevbočená. Stejně osrstěné a zbarvené jako přední, přičemž toto zbarvení nevystupuje nad hlezna. Tlapy. okrouhlé, drápy černé.
Ocas: obvykle se kupíruje na polovinu délky, je úplně osrstěný, barva srsti je modrá a sytější než na zbytku těla, a to zvláště na samém konci. Nesený je lehce nad úrovní hřbetu.
Srst: na těle je přiměřeně dlouhá, zcela rovná, nezvlněná, lesklá, jemná, hedvábná, nikoli jako vlna. Na hlavě je dlouhá, bohatá, sytě zlatá, tmavší na stranách hlavy, kolem uší a na čenichové partií, kde je zvlášť dlouhá. Tříslová barva (tan) na hlavě nezasahuje až na krk, ani zde neobsahuje žádné tmavé nebo černé chlupy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama