vodní dýmka

23. března 2008 v 20:55 | Vevík |  Kouření
ŠKODLIVOST VODNÍ DÝMKY:
Vyjdáření škodlivosti vodní dýmky od předního odborníka na kouření v ČR MUDr. Evy Králíkové:
Bohužel, kouř vodní dýmky je přinejmenším stejně škodlivý jako z cigarety - voda jej v podstatě hlavně ochladí, ale nepročistí. Po asi 50minutovém kouření vodní dýmky může být hladina nikotinu, oxidu uhelnatého a dalších látek v těle vyšší než po adekvátním kouření cigaret. Sdílením náústku se navíc mohou přenášet infekční onemocnění (např. infekční mononukleoza, opar, ad.).
Z novinky.cz:
Bohužel ani kouření vodní dýmky není příliš zdravé (podle jednoho článku, který jsem četl ve Zdravotnických novinách). Mezi její hlavní klady patří především nízký obsah nikotinu (v jedné hlavičce je 0,03 mg, zatímco ve stejném množství cigaret je to až 40 mg, psychická závislost jako u cigaret tedy úplně odpadá) Kouř se navíc ochladí ve vodě (takže tolik nedráždí plíce), v ní pak zůstane i většina nikotinu a škodlivin. Bohužel ne veškeré množství je dobré do hlavičky umístit filtr a používat hygienický náustek, který aspoň trochu sníží obsah škodlivin, jež vám půjdou do plic (při pravidelném čištění hadice se ani nestačím divit, kolik špíny se v ní ukrývá). Není to ale tak hrozné - škodlivost obyčejných cigaret je mnohonásobně vyšší. Nutno připomenout, že stejně jako většina klasických dýmek a cigaret (ale také jiných faktorů) může i šíša způsobit rakovinu jazyka nebo plic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Noky Noky | 27. dubna 2011 v 10:18 | Reagovat

Minerální kamínky místo tabáku do vodních dýmek. Bez nikotinu a připalování, doporučuju http://devotionshop.cz/smoke/tabaky-do-vodnich-dymek/mineralni-kaminky-shiazo/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama