Březen 2008

fotky Hillary

29. března 2008 v 22:00 | Vevík |  Hilary Duff
Hilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary Duff

životopis Hill

29. března 2008 v 21:50 | Vevík |  Hilary Duff

Hilary Duff

herečka, zpěvačka, módní návrhářka, textařka

Datum narození: 28.09.1987
Místo narození: Houston, Texas, USA
Znamení: Váhy
Hilary Duff od pěti let navštěvovala balet a po dvou letech se dostala do známého tanečního klubu The Nutcracker (u nás známý jako Louskáček). Později začala hrát v reklamách a v jedenácti letech uspěla v konkurzu na film "Casper Meets Wendy (Casper a Wendy)", který ji pomohl ke slávě a úspěchu.

Potom hrála jen maličké role - například v Chicago Hope, ale ve třinácti uspěla v konkurzu na TV seriál Lizzie McGuire kde si zahrála spolu s její sestrou Haylie . Američani si tento seriál zamilovali (a s ním samozřejmě i Hilary). V pár dílech dokonce i zpívala, a protože to nebylo vůbec špatné, rozhodla se, že bude i zpěvačka. A tak vlastně vzniklo její první CD Santa Claus Lane, později nazpívala i některé písně na soundrack k seriálu Lizzie McGuire.

To už Hilary znala celá Amerika, takže se není co divit, že ji režiséři začali obsazovat do filmů jako o závod. Po filmu "Casper Meets Wendy (Casper a Wendy)" následovaly filmy "Agent Cody Banks" a "Cadeth Kelly (Kadetka Kelly)". Potom skončilo natáčení seriálu Lizzie McGuire, a tak se produkce rozhodla natočit film "The Lizzie McGuire Movie (Italské prázdniny)", čímž seriál Lizzie McGuire nadobro zpečetili. Mimochodem také nazpívala tři písničky pro Walta Disneye - The Tiki Tiki Tiki Room, Circle Of Life a se svou sestrou Haylií Duff nazpívala singl k filmu Lady & Tramp - The Siamese Cat song a také nazpívala písničky na soundtracky téměř ke všem filmům, ve kterých si zahrála.

Hilary dokonce za film získala cenu za nejlepší teenagerovskou roli roku. Potom si založila vlastní skupinu a začala se zpěvu věnovat naplno. Na konci roku 2003 jí vyšlo již druhé a více úspěšné album Metamorphosis a také byla nečekaně vydána deska Most Wanted, což byl takový souhrn nejhránějších písní, včetně nějakých novinek a bonusů, natáčela film "Cheaper by the Dozen (Dvanáct do tuctu)", v dubnu 2004 vyhrála cenu za nejlepší zpěvačku roku na Kids ChoiceAwards.

Tím Hilaryina kariéra rozhodně nekončí. V roce 2004 se v kinech objevily její další filmy - "A Cindrella Story (Moderní Popelka)" a "Raise Your Voice (Nikdy to nevzdávej)"a taky se na pultech objevilo nové CD - Hilary Duff, se kterým Hilary zaznamenala velký úspěch. 1. ledna vyšel film "Human nature (Slez ze stromu)", dále následovalo pokračování filmu "Cheaper by the Dozen 2 (Dvanáct do tuctu 2)" a také film "The Perfect Man (Pan Božský)".

V roce 2006 si Hilary na chvíli dala "pohov" a natočila pouze film "Material Girls (Holky v balíku)", ve kterém si zahrála se svou starší sestrou Hayli Duff a také vydala CD 4EVER Hilary Duff, což byla výběrovka jejich hitů a spousta remixů.

V roce 2007 je Hilary už zase pilná jako včelička. Namluvila v kresleném filmu kočku Sunshine Goodness. Dále natočila film "War. INC.", ve kterém si zahrála popovou hvězdu. Sotva skončilo natáčení filmu War.Inc vrhla se na další a to Safety Glass. Vydala album Dignity s veleúspěšnými singly With Love a Stranger, které burcují americké hitparády a které se naprosto liší od jejich předešlých alb - je spíš v tanečním stylu a také jeho limitovanou edici, která obsahuje i videoklipy. Její další novinkou (nejedná se ale o řadové album) je CD Unlimited, jenž obsahuje písně, které Hilary na svá alba nepoužila...

konec bleskowky č. 1

26. března 2008 v 21:13 | Vevík |  Bleskowky
gratuluji a celkem mě mrzí, že byla tak strašně nízká účast...... :(

High school musical 1

25. března 2008 v 21:33 | Vevík |  High school musical
Originální název:High School Musical
Typ filmu: Komedie
Rok výroby: 2006
Režie: Kenny Ortega
High School Musical je americký "udělaný-pro televizi" hudební film, publikovaný a distributovaný Disney. Byl vydán 20.1.2006.

Film byl jeden z nejúspěšnějších na Disney Channel Original Movies, publikovaný s pokračováním a delimitací potvrzen,í a soundtrackem, který byl komerčně nejúspěšnějším albem roku 2006.

Film byl jeden z nejvice uspesnych na Disney kanálu Originalnich filmu, publikovany s pokracovanim zatvrzelý vedlejsi produkt, a zvukovy zaznam, ktery byl nejvice komerecne-uspesne album roku 2006.

High School Musical je příběh dvou středoškoláků: Troye Boltona, kapitána basketballového družstva a Gabrielly Montézové, právě přistěhované, stydlivé studentky, která vyniká v matematice a vědě. Společně se účastní školního muzikálu. Navzdory ostatních studentů, kteří se snaží překazit jejich sny, Troy a Gabriella dále přetrvávají a povzbuzují ostatní okolo.
High School Musical (High School Musical)High School Musical (High School Musical)High School Musical (High School Musical)High School Musical (High School Musical)High School Musical (High School Musical)High School Musical (High School Musical)High School Musical (High School Musical)High School Musical (High School Musical)High School Musical (High School Musical)High School Musical (High School Musical)High School Musical (High School Musical)High School Musical (High School Musical)High School Musical (High School Musical)High School Musical (High School Musical)High School Musical (High School Musical)High School Musical (High School Musical)

fotky z filmu

24. března 2008 v 21:03 | Vevík |  Sexy pistols
Salma HayekSalma HayekSalma HayekSalma HayekSexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)Sexy Pistols (Bandidas)

Salma Hayek

24. března 2008 v 20:54 | Vevík |  Sexy pistols

Salma Hayek

Herečka

Datum narození: 02.09.1966
Místo narození: Coatzacoalcos, Veracruz, Mexico
Znamení: Panna
Dcera španělské matky a libanonského otce, vyrůstala v pobožné rodině. Ve 12-ti letech byla poslána do internátní školy v Louisianě. Poté co se dostala do křížku s jeptiškou se Salma vrátila zpět do Mexika. Nakonec ji rodiče poslali do Houstonu v Texasu, kde bydlela se svou tetou do svých 17-ti let.Následně se přestěhovala do Mexico City, kde studovala na vysoké škole International Relations, ale kvůli mrzutosti její rodiny se rozhodla zanechat studia a začala se věnovat kariéře herečky. Začala hrát v lokálním divadle a nakonec se přesunula do televize, kde získala roli Terezy v televizním seriálu "Teresa". Úspěch seriálu udělal ze Salmy celebritu v její rodné zemi, ale touha získat více slávy, šokovala své fanoušky rozhodnutím ukončit práci na seriálu, proto aby mohla uskutečnit kariéru v Los Angeles.

Poté co se rok učila Angličtinu a studovala herectví se Stellou Adler, udělala Salma první průlom, když ji Allison Anders obsadila do vedlejší role ve filmu "Mi Vida Loca" (1993). Tato role Salmě umožnila získat kartu Screen Actors Guild. Poté navštěvovala konkurzy, než našla práci ve španělsky mluvící kabelové televizi v talk show režiséra Roberta Rodrigueze.

V roce 1995 si zahrála v Rodriguezově velkorozpočtovém filmu "Desperado" v roli Caroliny, kde si s ní po boku zahrál Antonio Banderas. Úspěch v tomto filmu ji vynesl mezi Hollywoodské celebrity, díky čemuž se Rodriguez rozhodl ji opět obsadit do jeho dalšího projektu Od soumraku do úsvitu "From Dusk Till Dawn" (1996), fantastické dílo ze světa upírů. Neoficiálně v tento film, kde se objevil také George Clooney neuspěl tak jak se očekávalo.

Svou kariéru prohloubila ve filmovém thrilleru Fakulta "The Faculty" (1998) a celovečerním filmu Kevina Smithse "Dogma" (1999). Oba filmy měly úspěch u kritiků i filmového publika. Kromě toho si v roce 1999 zahrála roli v doposud pro něj nejvýznamnějším filmem Barryho Sonnenfeldse "Wild Wild West", kde si zahrála po boko Willa Smithse a Kevina Klina. V roce 2000 si zahrála v menší roli v nezávislé komedii Řetěz bláznů "Chain of Fools". Mexická kráska se v roce 2007 zasnoubila s francouzským multimilionářem Francoisem Henrim Pinaultem, se kterým momentálně čeká rodinu. Miminko by se mělo narodit kolem července a srpna. Na miminko se Salma strašně těší, i na svou svatbu,která by měla poběhnout v prosinci 2007.

Penélope Cruz

24. března 2008 v 20:52 | Vevík |  Sexy pistols

Penelope Cruz

Herečka

Datum narození: 28.04.1974
Místo narození: Madrid, Spain
Znamení: Býk

Penélope začínala ve filmu Krásný věk "Belle Époque", kde ztvárnila roli španělské čarodějky. V době, kdy se poprvé představila americkému publiku, již ve svém rodném Španělsku uznávanou hvězdou, k čemuž jí dopomohly snímky jako Šunka, šunka nebo Belle époque. V roce 1998 si zahrála ve svém prvním anglicky mluveném filmu, kterým byl western Hi-Lo Country. O rok později získala španělskou cenu Goya za herecký výkon ve filmu Dívka tvých snů. Průlom v její kariéře vytvořil snímek Vše o mé matce "Todo sobre mi madre", kde ztvárnila roli jeptišky, která se spustí s transvestitou.

V roce 2001 si spolu s Johnnym Deppem zahrála ve filmu Kokain Teda Demmeho a s Nicolasem Cage ve filmové adaptaci novely Louise de Bernierese Mandolína kapitána Corelliho. Nedávno se také představila v titulní roli thrilleru Camerona Crowe Vanilkové nebe po boku Toma Cruise, Kurta Russella a Cameron Diaz..

Mezi její další filmy patří Krása divokých koní, Open Your Eyes, Twice Upon a Yesterday, Na dno vášně, Krev andělů, Don Juan a televizní snímek Chilli Sex a Samba. Ihned po dokončení prací na filmu Inkognito (Masked and Anonymous) odletěla do Paříže natáčet film Fanfán Tulipán, který byl promítán při zahájení loňského ročníku MFF v Cannes. Mezi její nadcházející filmy patří válečné drama Head in the Clouds a italský snímek Don't Move.

o filmu

24. března 2008 v 20:50 | Vevík |  Sexy pistols
Originální název:
Bandidas
Motto:
Když ženy zlobí, mužům běhá mráz po zádech... Definitely wanted...
Typ filmu:
Akční, Komedie, Western
Rok výroby:
2005
Sexy Pistols - Bandidas
Popis: 1880. Drsný zákon Dalekého Západu nešetří ani Mexiko.

Sara (
Salma Hayek), dcera bohatého bankéře, a Maria (Penélope Cruz), holka z rolnické rodiny, mají jen málo šancí sdílet stejný osud. Až do dne, kdy Tyler Jackson, zástupce bankovní společnosti New York Bank and Trust, zničí jejich rodiny, aby se nezákonně zmocnil mexické půdy a umožnil tak prodloužit americkou železnici. Jsou odhodlané pomstít své otce a ochránit svoji půdu. Obratem ruky se z dvou mladých dam stanou drsné pistolnice, které začnou útočit na pobočky banky Bank and Trust.

Quentin je mladý a přísný inspektor, kterého vyslala newyorská policie, aby obě ženy zatknul. Odolá však kouzlu těchto dvou krásek? A jaké zbraně použijí na Tylera Jacksona? On a jeho lidé se pomalu začínají obávat jejich… koltů.

životopis Rihanny

24. března 2008 v 20:41 | Vevík |  Rihana

Rihanna

Zpěvačka

Datum narození: 18.02.1988 Místo narození: St. Michael, Barbados Znamení: Vodnář

Rihanna celým jménem Rihana Robin Fenty odstartovala vskutku dobře. Hvězda RnB a soulové scény, se narodila na Barbadosu v roce 1988. Jako teenager zpívala svým kamarádům a rodině jen pro zábavu. Jednoho dne ji její kamarád představil hudebnímu producentovi Evanu Rogersovi v New Yorku. Rogers byl velmi překvapen, jaký velký talent se v Rihanně ukrývá. Nahrál s Rihannou demo s 20 songy, hitem Pon de replay, které pak všechny poslaldo vydavatelství Def Jam Records.

A vyšlo to.Její singl Pon de replay obletěl rádiacelých Spojených států. Stejné úspěchy slavilo i její album Music of the sun, které bylo vydáno 30.srpna 2005. Rihanna prohlásila, že se nechala inspirovat interprety jako například: Alicia Keys, Beyoncé a Mariah Carey.Její album zní především ve stylu RnBb, hip hopu a soulu. Její první velký hit "Pon de Replay" se rychle vyskákal na druhé místo v amerických hitparádácha na 15 v Kanadě.Zrodila se nová RnB hvězda.

V dubnu 2006 Rihanna vydala druhé album A Girl Like Me a jeho hity jako například S.O.S, Unfaithful nebo Break it off ( duet se Seanem Paulem) opět vyhrávají na všech amerických hitparádách. K singlu S.O.S Rihanna natočila klip pro Nike, který se stal velmi uspěšným.

Dále na jaře 2007 vydala další své CD - Good girl gone bad, z něhož jsou zatím známé pouze dva hity - Umbrella (feat. Jay-Z) a Shut Up and Drive, který se objevil v rádiích a hitparádách teprve před pár dny (editováno 16/9/07). Song Umbrella se stal velmi populární a byl oceněn cenami MTV.

Sourozenci : 2 bratři (9 let,15 let)
Oblíbené zpěvačky : Alicia Keys, Beyoncé a Mariah Carey
Mazlíčci : 2 kočky ( Miss Kitty, Leo)

fotečky

23. března 2008 v 21:19 | Vevík |  Enrique Iglesias

životopis

23. března 2008 v 21:13 | Vevík |  Enrique Iglesias

Zpěvák

Datum narození:08.05.1975

Místo narození:Madrid, Španělsko

Znamení:Býk

Životopis: Enrique se narodil slavnému zpěvákovi Juliu Iglesiasovi a modelce Isabele Preyslerové, kteří žili odděleni od jeho tří let. V osmi letech se mladý Enrique přestěhoval do Miami za svým otcem. Přestože jeho dětství bylo do jisté míry stvořené pro úspěch díky úspěchu jeho rodičů, přesto Enrique nebyl zhýčkaný a nevyužíval svého postavení. Vyrůstal stejně jako ostatní jeho spoluvrstevníci nijak výjimečným životem.Po roce studia obchodní univerzity v Miami se nakonec rozhodl pro vlastní pěveckou dráhu. Začínal v roce 1995 pod pseudonymem Enrique Martinez, který měl přicestovat do Španělska ze Střední Ameriky. Kvůli tomu aby nebyl pod palbou kritiků si vytvořil tuto identitu.

Jeho pravé jméno si ho všude našlo, a proto když odjel natáčet své první španělsky zpívané album pojmenoval jej Enrique Iglesias. Po natočení následoval obrovský úspěch, prodalo se více než 6 miliónů nosičů a Enrique získal ocenění Grammy. Předtím, než natočil první
anglicky zpívané album se stal známým především v latinském světě.

Během krátké doby se stal natolik oblíbeným a hledanou popstar, že kamkoliv při svém světovém turné přijel, měl všechny stadióny vyprodané. Jeho alba se začaly prodávat po miliónech, získal mnoho ocenění (Grammy, American Music Awards, Premios Lo Nuestro) a dokonce se stal slavnější, než jeho rodiče. Nejvíce jej proslavil song "Bailamos", který natočil pro soundtrack k
filmu Willa Smithe "Wild Wild West", song se ihned stal hitem číslo 1 téměř na všech rádiích po celém světě. Své první anglicky zpívané album "Enrique" se stalo dvojnásobně platinové v USA a platinové nebo zlaté ve 32 zemích po celém světě.

Enrique natočil alba ve čtyřech jazycích španělsky, anglicky, portugalsky a italsky. Oblibu si získal také na Taiwanu, Rusku a Středním východě. Mimo zpíváni pronikl do světa filmu, když si po boku , Salmy Hayekové, Johnnyho Deppa a Antonia Banderase zahrál ve filmu "Once Upon A Time In Mexico".


fotky

23. března 2008 v 21:07 | Vevík |  Rihana
http://www.music-atlas.com/images/rihanna_2.jpghttp://www.mopo.de/bilder/dpa/2007/20070605/Rihanna_14779356_eyecatch.jpg


odvykání

23. března 2008 v 20:58 | Vevík |  Kouření
 • Dle časopisu Osobní lékař dokáží jen 3 kuřáci ze 100 přestat kouřit bez pomocí lékaře. Na moderních plicních odděleních jsou psychologové, kteří jsou schopni kuřákovi v této fázi pomoci. Úspěšnost odvykání je tedy jen asi 3%. Pod lékařským dohledem je toto procento značně vyšší.
 • Je tolik způsobů odvykání kouření, kolik je kuřáků - někdo potřebuje nikotinové náplasti nebo žvýkačky (fa. Nicotinel) a jiný musí přestat naráz přestat kouřit (nejlépe o dovolené, aby neměl abstin. příznaky v práci).
 • V minulosti se využívaly s úspěchem k odvykání kouření soli stříbra, bylo však zjištěno, že se stříbro ukládá v těle a je tak nebezpečné.
 • Kuřáci udávají, že nejlepší způsob, jak přestat kouřit je přestat tvrdě najednou - např. k jednomu určitému dni. Např. si řeknete: "Tak a od 1. března přestanu a hotovo." Nejdůležitější a nejtěžší je však skutečně vydržet a nevzít už cigaretu do úst a také mít dostatek práce, zábavy nebo zálib, které zajistí, že nebudete myslet jen na cigaretu, ale že se zaměstnáte. Doba abstinence je pak výrazně méně kritická. Je možné pomoci si žmouláním párátek mezi rty. Nemějte nikdy cigarety v této fázi u sebe. Bylo by to to nejhorší, co byste mohli udělat, protože byste věděli, že je pomoc "nablízku."
 • Pomáhá k překonání akutních abstinenčních příznaků tryptofan, B komplex, cystein, vitamín C.
 • Lék na lékařský předpis, který se podává jako farmakologická podpora při odvykání. Jmenuje se BUPROPION. Patří mezi antidepresiva. Abstinenční příznaky nejsou tak silně díky tomuto léku pociťovány.
 • K abstinenčním příznakům patří: neklid, podrážděnost, závratě, bolesti hlavy, křeče, nespavost, nevolnost, hlad, neodolatelná touha po cigaretě, špatné soustředění, třes, závratě, bolesti hlavy. Určitě to není zrovna nejlepší vyhlídka, ale ty nejsilnější příznaky trvají pouze několik dnů a postupně mizí s tím, že si tělo odvyká nikotinu. Nemusí se také dostavit vůbec. Jeden z vás odvykačů popisuje, že mu hodně ulevovalo mnutí ušních lalůčků. Naopak se nedoporučuje alkohol, prý uvolňuje a to vede k tomu, že odvykač může snadněji podlehnout bažení na cigaretu.
 • Říká se však, že opravdu účinným ulehčovačem konce kouření je mnutí si ušních lalůčků (to není vtip!). Prý je člověk klidnější a i abstinenční příznaky snáší daleko lépe.
 • Rovněž může napomoci např. párátko v ústech (náhražka pocitu cigarety) - viz výše.
 • Jsou prý celkem dobré výsledky s pomocnou terapií s využitím akupunktury a akupresury.
 • Při odnaučování kouření bychom se měli soustředit na jiné činnosti - např. zacvičit si, jít se projít, aj.
 • Při odvykání kouření mohou pomoci přípravky s obsahem nikotinu. Jsou vcelku drahé, ale za odvyknutí kouření se určitě vyplatí dát nějakou korunu. I když nikotin sám o sobě také škodí, jsou alespoň odstraněny kancerogeny a další jedy, které by se dostávaly do těla pomocí kouření tabáku. Nejlepší je však přestat dle bodu č. 4 na této stránce.
 • Léčba kuřáka pomocí Nicorette stojí asi 4150 Kč za 3 měsíce. Přitom by kuřák při dávce 20 cig/den dal částku 4350 Kč. V konečném důsledku tedy ušetří cca. 200 Kč. Za tři měsíce by měl být člověk již ze závislosti vyléčen. Navíc náplasti nebo žvýkačky uvolňují nikotin pozvolněji. Tím se tlumí chuť na další dávku. Napomáhá se tak kouření, protože tyto pomůcky znemožňují prudkou dávku nikotinu, která pak klesne a kuřák zatouží po další cigaretě.
 • Psychologové a lékaři dále doporučují:
  • před odvykáním odstranit ze svého okolí cigarety a vše co s nimi souvisí
  • všímat si situací kdy kouříme a předem se ně ně připravit (např. nějakou činností)
  • informovat okolí o svém záměru přestat kouřit a poprosit známé kuřáky, aby nekouřili v přítomnosti odvykače
  • změnit stereotyp dne
  • zvýšit tělesnou aktivitu
  • kontrolovat hmotnost, jíst hodně ovo-zel, vlákniny, luštěnin, málo sladkého a tučného jídla - při odvykání dochází k přibrání o cca. 4kg, toto by tomu mělo zamezit
  • najít někoho, kdo odvykače podporuje a tráví s ním část dne - utvrzuje jej v jeho činnosti
  • opakovat si denně důvody k zanechání kouření (partner, atd.)
  • odměňovat se za dosažené úspěchy (za ušetřené peníze nové oblečení; hezká dovolená, atd.)
To, zda kouříš nebo ne je Tvá věc! Nikdo Tě nemůže nutit k nekouření. Záleží to jen na Tvé inteligenci!

vodní dýmka

23. března 2008 v 20:55 | Vevík |  Kouření
ŠKODLIVOST VODNÍ DÝMKY:
Vyjdáření škodlivosti vodní dýmky od předního odborníka na kouření v ČR MUDr. Evy Králíkové:
Bohužel, kouř vodní dýmky je přinejmenším stejně škodlivý jako z cigarety - voda jej v podstatě hlavně ochladí, ale nepročistí. Po asi 50minutovém kouření vodní dýmky může být hladina nikotinu, oxidu uhelnatého a dalších látek v těle vyšší než po adekvátním kouření cigaret. Sdílením náústku se navíc mohou přenášet infekční onemocnění (např. infekční mononukleoza, opar, ad.).
Z novinky.cz:
Bohužel ani kouření vodní dýmky není příliš zdravé (podle jednoho článku, který jsem četl ve Zdravotnických novinách). Mezi její hlavní klady patří především nízký obsah nikotinu (v jedné hlavičce je 0,03 mg, zatímco ve stejném množství cigaret je to až 40 mg, psychická závislost jako u cigaret tedy úplně odpadá) Kouř se navíc ochladí ve vodě (takže tolik nedráždí plíce), v ní pak zůstane i většina nikotinu a škodlivin. Bohužel ne veškeré množství je dobré do hlavičky umístit filtr a používat hygienický náustek, který aspoň trochu sníží obsah škodlivin, jež vám půjdou do plic (při pravidelném čištění hadice se ani nestačím divit, kolik špíny se v ní ukrývá). Není to ale tak hrozné - škodlivost obyčejných cigaret je mnohonásobně vyšší. Nutno připomenout, že stejně jako většina klasických dýmek a cigaret (ale také jiných faktorů) může i šíša způsobit rakovinu jazyka nebo plic.

fakta o nikotinu

23. března 2008 v 20:54 | Vevík |  Kouření
Jedna dívka mi napsala (doslovná citace):
"Kouřím již 3 roky a ... je mi 16 ... někdy mam pocit, ze chci přestat, ale ono to nejde ... tak budu kouřit dál ... na něco umřít musím."
 • je to jedna z nejnávykovějších drog, které my lidé známe
 • nejčastěji používaná droga na této platnetě
 • má schopnost uvolňovat dopamin a tím navodit příjemné pocity, při dlouhodobém kouření však kuřáci ztrácí schopnost vnímání rozkoše (cigareta se stává berličkou, aby se necítili zle!)
 • u kuřáků zlepšuje schopnost soustředění, zlepšuje paměť a to díky aktivaci acetylcholinové kaskády, avšak daň za tyto výhody je značně vysoká
 • rostlinný alkaloid z listů tabáku
 • smrtelná dávka je 50 mg
 • reagují na něj nikotinové receptory na něž naváže - výsledné působení na tělo je za několik minut, avšak cesta nikotinu z plic do mozku trvá nikotinu pouhých 7,5 sekundy
 • uvolňuje adrenalin z nadledvinek
 • ovlivňuje vegetativní ganglia, NS ploténky, CNS (při předávkování třes)
 • vysoké dávky > celkový útlum centrálního nervového systému > zástava dýchání > smrt
 • zvracení při prvních cigaretách - vzniká díky stimulaci centra pro zvracení v CNS
 • KV systém - způsobuje stažení cév, zrychlený dech, vzestup tlaku krve
 • příjem nikotinu: cigarety, dýmky, žvýkačky, náplasti
 • otrava nikotinem: nauzea, zvracení, průjem, salivace, studené pocení, zmatenost
 • terapie otravy nikotinem: navození zvracení, žaludeční laváž, podání adsorčního uhlí, řízení ventilace
 • závislost na nikotinu se nemusí vyskytnout u každého (někdo je tzv. "sváteční kuřák")
 • 85% kuřáků po dvou letech kouření jsou závislými na tomto rostlinném alkaloidu
 • cesta nikotinu z plic do mozku trvá nikotinu pouhých 7,5 sekundy
 • zabraňuje likvidaci patologických buněk imunitním systémem, umožňuje lepší prorůstání cév v nádoru - platí i pro přípravky s nikotinem - žvýkačky, náplasti Nicotinel
 • mění vnímání chuti jídla a pocit požitku z jídla

mládež a kouření

23. března 2008 v 20:52 | Vevík |  Kouření
Zde je jen krátké pojednání o tom, jaký to má vliv na mládež:
 • častější nemocnost (obecně)
 • respirační infekce
 • zhoršení astmatu
 • častější chronické nachlazení
 • nižší (ztížená) fyzická aktivita
 • u žen (resp. dívek) postupně 2-3× vyšší pravděpodobnost neplodnosti
A co na to zákon?
Zákon č. 37/1998 Sb.§4, odstavec 1 písmeno e:
 • zakazuje se prodávat tabákové výrobky osobám mladším 18 let

podrobnosti o kouření

23. března 2008 v 20:49 | Vevík |  Kouření
 • Kouření - vdechování tabákového kouře, jímž se do organismu dostává více než 2000 různých chemických látek schopných dalších reakcí, které mají mnohdy významné účinky na lidský organismus.
 • Kuřáctví je zařazeno jako nemoc a jeho diagnóza je pod číslem F-17 (drogová závislost).
 • Tabákový kouř vzniká nedokonalým spalováním tabáku.
 • 31. květen je světový den nekouření
 • každých 6 sekund na naší planetě zemře jeden člověk na nemoci z kouření
 • v ČR kouří cca. 40% populace
 • nejvíce se kouří v Dánsku 46%, Francii 40%, Řecku, ČR a Španělsku (po cca. 37-40%tech), Německo 36%, Itálie a Británie 32%, atd. (zdroj: onkologové Ćwiertka, Macháček rok 2002)
 • kouřím-li 30 let, organismus je zatížen 1,5 kg nikotinu, tj. 15.000 smrtelných dávek (smrtelná dávka 50 mg)
 • tři cigarety denně je dávka, u níž nebyla prokázána výrazná zdravotní rizika
 • 3× vyšší riziko infarktu myokardu než nekuřáci
 • kouření způsobuje 30% všech nádorových chorob
 • většina kuřáků začíná v dětství a v dospívání - uvádí se, že je reklama velmi účinná, protože devět z deseti kuřáků začíná kouřit před osmnáctým rokem života!
 • kuřák má 25x vyšší pravděpodobnost, že jej potká zhoubný nádor
 • na míru závislosti na nikotinu ukazuje to, že 40-50% osob po závažných operacích (např. odstranění hrtanu operačně, operace rakoviny plic) se vrací ke kouření
 • schopnost zvládat stres je u kuřáků bez nikotinu snížena, u nekuřáků je fyziologická
 • v cigaretách je asi 103 kancerogenů (látek vyvolávajících rakovinu)
 • po roce nekouření je riziko smrti z kouření o 50% nižší!!!
 • dle citlivosti na různé látky, věku osoby, aj. může a nemusí individuální kuřák zemřít již po prvních stovkách až tisících cigaret (kuřák se může skutečně dožít i 95 let, ale je to spíše vzácná výjimka)
 • u žen kuřaček je o 74% vyšší pravděpodobnost, že zemřou na rakovinu prsu
 • kuřáci mají o 70% vyšší četnost srdečních chorob a jsou náchylnější k IM z toho důvodu, že mají kontrahovány cévy v myokardu
 • 87% lidí, kteří zemřeli na rakovinu plic byli kuřáci!
 • na zeměkouli je 1 miliarda kuřáků
 • ženy, které užívají hormonální antikoncepci a současně kouří se vystavují nebezpečí úmrtí na IM před 50. rokem života a to v poměru k nekuřačkám 1:60
 • 9 z 10 kuřáků umírá na následky kouření
 • u kuřáků je 3x vyšší výskyt nádorů plic
 • statistiky udávají, že kuřáci mnohem častěji podléhají i kávě a alkoholu
 • každá vykouřená cigareta zkracuje život o 5 minut (kouřím-li denně 1 krabičku, život si zkracuji o asi jednu a půl hodiny, za rok je to pak asi 23 dní).
 • tabákový kouř vzniká nedokonalým spalováním tabáku
 • uvádí se, že kouř obsahuje 1000-4000 škodlivin, z nich jsou nejdůležitější CO, nikotin, dehtové látky, kancerogeny - např. benzpyren (více viz část Trocha chemie)
 • kouření působí na uvolňování KATECHOLAMINŮ, to způsobuje pevný návyk
 • společnosti pro výrobu cigaret zpočátku popíraly závislost na cigaretách, poté ji však potvrdily, ale snažily se to bagatelizovat a přirovnávat např. k "závislosti" na čokoládě, aj.
 • příčinou každého pátého úmrtí u nás je kouření
 • denně u nás umírá 60 osob na nemoci z kouření - to je jakoby každý den informovali ve zprávách, že se naboural autobus plný lidí a nikdo z nich nepřežil
 • vyšší nebezpečí požáru v bytech, hotelech, nemocnicích
 • díky značné agitaci se snižují velmi pomalu a postupně množství kuřáků a množství vykouřených cigaret a to především ve vyspělých zemích (ne rozvojových), je pravdou, že u nás se poměrně hodně kouří a lidé nedoceňují informace o nebezpečí kouření
 • alkohol spolu s tabákem zvyšují riziko rakoviny více než kterákoliv z těchto látek samostatně
 • při "sátí" je teplota cigarety 700 °C. V klidu na okraji 400 °C a ve středu "ohniska" pak 580°C
 • denně se utratí za cigarety 16 miliard korun!!!
 • paradoxem je, že kouří 1/3 lékařů a 2/5 zdrav. sester (zdroj: onkologové Ćwiertka, Macháček)
 • v ČR je 5000 nových případů rakoviny plic každý rok

následky kouření

23. března 2008 v 20:44 | Vevík |  Kouření
zánět cév
rakovina v dutině ústní
rakovina jazyka
odumření tkáně
nádor na noze
rozrostlý nádor
nádor na dolním rtu

Prokouřené plíce

23. března 2008 v 20:30 | Vevík |  Kouření
kuřákova plíce
zdravá plíce
plíce s nádorem(bílá tkáň)
prokouřená plíce
no nevím jak vám, ale mě je z toho zle, takže určitě kouřit nebudu