Menstruace a vše kolem ní

5. února 2008 v 23:04 | Vevík |  Holčičí starosti
Co to vlastně ta menstruace je???
Je to výtok obsahující nepotřebnou děložní tekutinu a krev, kterou tvoří odumřelé a uzrálé vajíčko, které nebylo oplodněno a tento cyklus se opakuje každý měsíc.

Co udělat, když ti začne první menstruace???
Určitě by si to měla říct mamce. Ona ti za to hlavu neutrhne neboj. Vždyť to není vůbec nic špatného a časem se to stane každé dívce. Mamka ti poradí, co dělat a jak se zachovat.

Co dělat, když to mamce neřekneš???
Jsem tu ještě já…… nebo tvé kámošky! =O) V každé drogerii nebo lékárně zakoupíš vložky nebo tampony. Pro začátek jsou lepší a zdravější vložky.
Vůbec se nemusíš stydět si je jít koupit. Je to přece lidské a každý to pochopí.

Co jsou to vložky???
Je to způsob, jak si nezašpinit oblečení. Když si vložku rozbalíš z obalu, odstraň papír a nalep jí na kalhotky v místech, kde ti výtok přibližně vytéká. Vložka ti vydrží přibližně2-4 hodiny. Někdy i míň. Kdyby si to z mého výkladu nepochopila, vždy budeš mít u vložek návod k použití.

Jak na tampóny???
Toto je o něco složitější, ale určitě pohodlnější způsob. Tampón je vlastně malá "tyčinka", kterou si strčíš do pochvy. Měla by jsi ten tampón zatlačit co nejdál. Ale neboj. Nikdy se ti nemůže nic stát. Na konci tampónu je taková šňůrka, která by ti z pochvy měla vykukovat. Pokud se poprvé bojíš (mělo by ti to jít v pohodě), tak zajdi za mamkou, aby ti s tím pomohla. Pomoct ti také může gynekoložka. Neboj, není to vůbec blbé. Hodně dívek tam chodí, že si neví rady. Kdyby si to opět nepochopila z mého výkladu, tak u každého balení máš návod. Taky je velmi důležité vědět, že ze začátku, než si zvykneš, jsou lepší menší tampóny. Tak to je asi tak vše, co ti můžu poradit. Lépe a zřetelněji ti to vysvětlí gynekoložka. Tak se neboj a zajdi si k ní….!
a poslední rada?
Není vůbec žádný důvod tohle před ostatními a dokonce i rodiči tajit, každé dívce se to nakonec stane, takže klíďo to tvojí mamce řekni nebo pokud se stydíš, řekni to své kámošce, která už menstruaci má, ale pokud jí nemá i tak ti může určitě pomoci :-)Hlavně se za to nestyď a neboj se o tom mluvit! :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jakej rap či hip hop je nej?

český
slovenský
jiná země

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama